Eray YÜKSEK - We Visionary

Eray YÜKSEK

IBM Eski Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı; Tomorrowism Kurucusu

1961 dogumlu Eray YÜKSEK, Kadıköy Maarif kolejinde 7 sene süren yatılı okul deneyiminden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Elektronik mühendisi olarak mezun olmuştur.
IBM de çalıştığı süre içinde Rotterdam Erasmus Kampüsünde hızlandırılmış Masters of Business Management eğitiminden mezun olmuştur.

İlk Beko- Teknik’te Araştırma ve Geliştirme görevlisi olarak Türk televizyon tarihinin renkli televizyona geçişi sırasında yoğun üretim ve montaj üretiminden yerli elektronik parçaların geliştirilmesinde yer almıştır.

Askerlik hizmeti sonrası 1987 senesinde IBM Türk şirketine girmiş ve halen dünya da kullanmakta olan bir çok ilk projenin yaratılmasında önemli roller üstlenmiştir. 29 senelik IBM yaşamında dünyanın değişik bölgelerinde satış, strateji, gelecek planlama, lider endüstrilerde iş ve teknoloji eşleştirme, çözüm üretme ve ülke ve bölge genel müdürlükleri ve özel projelerde liderlik yapmıştır. Temmuz 2016’da IBM’den ayrıldığında üçlerinde 10 ülkenin bulunduğu (Ukrayna’dan Kazakistan’a kadar) Gelişen Pazarlarda Başkan Yardımcısı (VP) ve Genel Müdür olarak IBM şirketleri kurmuş ve icrasından sorumlu olmuştur.

Bir çok ülkenin iş ve akademi dünyasının zirvelerinde yenilikler, innovasyon, strateji, liderlik, konularında konuşmalar yapan Eray YÜKSEK Tomorrowism şirketinin kurucusudur.

Social Share