Burcu ÖZTÜRK - We Visionary

Burcu ÖZTÜRK

MEDİCAL PARK ve LİV HASTANELER GRUBU CFO'su

Türkiye'nin etkili 50 CFO'sundan biri ödüllü

Burcu Öztürk 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuş, 2004 yılında Bağımsız Denetçi olarak PricewaterhouseCoopers’a katılmış ve bu kuruluşta çalıştığı üç yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin bağımsız denetim projelerinde yer almıştır. Burcu Öztürk, Mayıs 2007’de PricewaterhouseCoopers şirket Birleşme ve Satın Alma Danışmanlık Hizmetleri bölümünde göreve başlamıştır. Eylül 2010’da PricewaterhouseCoopers New York ofisine transfer olmuş; iki yıl boyunca Amerikan yatırımcılara satın alma ve birleşme sürecinde Direktör olarak danışmanlık hizmeti vermiştir. 2013-2014 yılları arasında PricewaterhouseCoopers İstanbul Ofisi’nde Birleşme ve Satın Alma Danışmanlık Hizmetleri Bölümü’nde Direktör olarak görev yapmış ve çok uluslu şirketler, özel sermaye fonları ve büyük Türk şirketleri için alıcı ve satıcı taraflı finansal özel inceleme çalışmalarını yürütmüştür.
2014 yılından bu yana, MLP Care’de CFO olarak görev yapmaktadır. MLPCare, 17 ilde faaliyet gösteren, 5.900 civarında yatak kapasiteli, toplam 31 adet özel hastane ile hastane, yatak ve coğrafi kapsama alanı olarak Türkiye’de hizmet veren en büyük özel sağlık hizmet sağlayıcısı olup, 31 hastanede 2.000’den fazlası doktor olmak üzere 18.000 kişiyi aşan sayıda personel istihdam etmektedir. 2014-2018 yılları arasında şirket bünyesinde açılan 10 hastanenin açılış finansmanında ve Grup borçlarının refinanse edilmesinde proje liderliği yapmıştır.
Şubat 2018’de MLP Saglık Hizmetleri A.Ş. hisselerinin %35’inin Halka Arz edilmesi işleminin başarıyla gerçekleştirilmesinde aktif rol oynamıştır.
2018 yılında Fortune dergisi ve Dataexpert İnsan Kaynakları firması tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Etkin 50 CFO”su listesine girmiştir. 2016 yılından bu yana Türkiye Kadın Girişimciler Derneği, KAGİDER, üyesi olup, Eğitim ve Mentorluk Strateji Grubunda aktif olarak görev yapmaktadır.

Social Share